ZPĚT na novou AKTUÁLNÍ podobu našeho webu

(KČT TJ VP) Klub českých turistů TJ VP Frýdek-Místek

Kronika


Oslavy 120 let KČT v Praze

(13. - 15. června 2008)


Oslavy 120 let KČT v Praze (13.-15.6.2008) 12 členů KČT odboru turistiky TJ VP Frýdek-Místek se zúčastnilo v rámci akce, organizované KČT Moravskoslezská oblast, oslav 120 let založení Klubu českých turistů. Oslavy byly soustředěny především na sobotu 14. června. Pod záštitou primátora Pavla Béma proběhlo od 12 do 15,30 h setkání turistů na Staroměstském náměstí s bohatým kulturním programem. Za přítomnosti předsedy KČT Jana Stráského zde byl vztyčen největší turistický rozcestník v  ČR. Přítomní si mohli na turistickou kartu Eurobeds prohlédnout Staroměstskou radnici a to včetně věže i representačních prostor. Ze Staroměstského náměstí se pak turisté přesunuli k  Petřínské rozhledně, kde kulturní program pokračoval.


Oslavy 120 let KČT v Praze (13.-15.6.2008) Nikdo z účastníků KČT TJ VP si nenechal ujít výstup na Petřínskou rozhlednu, která je majetkem KČT a se svými 60 m je nejvyšší rozhlednou v ČR. Určitým zpestřením byla i návštěva zrcadlového bludiště.Pak následovala „Pražská muzejní noc“, kdy od 19 hod bylo zdarma zpřístupněno 25 institucí a celkem 52 objektů.Pobytu v Praze využili turisté VP FM rovněž k návštěvě řady historických kostelů a kulturních památek. Navštívili mimo jiné Loretu, Pražský hrad se Zlatou uličkou, Valdštejnskou zahradu, Karlův most, Václavské náměstí, Vyšehradský areál, Botanickou zahradu s výstavou kaktusů a neopomněli ani na legendární pražské hospůdky „U Fleků“, „U Pinkasů“ aj. V neděli před odjezdem ještě stihli vycházku v rekreační oblasti Divoká Šárka.


Oslavy 120 let KČT v Praze (13.-15.6.2008) Byl to velmi hezký zájezd do Prahy, kde turisté TJ VP vzorně reprezentovali KČT Moravskoslezská oblast na oslavách 120 let KČT. K celkové pohodě přispělo počasí, cesta Pendolínem byla pohodlná. Odměnou jsou neskutečné zážitky a hezké vzpomínky na dny strávené ve stověžaté Praze. 

Copyright © 2007 KČT TJ VP Frýdek-Místek | Webmaster | Design by Radomir Michna