ZPĚT na novou AKTUÁLNÍ podobu našeho webu

(KČT TJ VP) Klub českých turistů TJ VP Frýdek-Místek

Kronika


Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá

(9. května 2015)


Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015) Do programu Moravskoslezské vrcholy je zahrnuto 16 výstupů na vrcholy v Jeseníkách a Beskydech. Jedná se o celostátní akci, která byla vyhlášena v roce 2014 a letos bude ukončena. KČT TJ VP Frýdek-Místek zajišťoval i letos pořadatelskou službu na Ropičce a Prašivé. Osmi turistům, kteří tímto výstupem splnili dané podmínky, byly předány odznaky.
Akce byla současně zařazena do seriálu Vystup na svůj vrchol, která již probíhá 3. rokem s tím, že účastníci věnují příspěvek ve výši 10 Kč na stavbu Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře. K dispozici byly i další propagační materiály.
Organizátoři byli potěšeni účastí a zájmem turistů, mezi nimiž nechyběli ani příznivci turistiky z Brna, Olomouce, Opavy, Krnova aj. KČT TJ VP byl zastoupen 18 členy. Na obou vrcholech se vybralo 800 Kč, které budou zaslány na účet pro dokončení Bezručovy chaty, s jejímž slavnostním otevřením se počítá 5.9.2015.


Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015) Stejná akce, na kterou srdečně zvou pořadatelé, se uskuteční na Ropičce a Prašivé ještě 5.9. 2015.
Závěrem třeba poděkovat organizátorům, kteří se na důstojném průběhu akce podíleli, a ocenit vstřícnost a obětavost nového nájemce chaty KČT na Prašivé - Martina Stillera. Ten se svým týmem připravil turistům velmi dobré zázemí. Chata je v současné době ještě v rekonstrukci, účastníkům byla ale každou hodinu umožněna prohlídka veškerého zařízení, takže se všichni mohli na vlastní oči přesvědčit, co vše se zde pod vedením nového nájemce díky brigádnické činnosti udělalo. Chata opět začíná žít,… velký dík za všechny turisty.Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015)   Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015) Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015)   Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015) Moravskoslezské vrcholy – Ropička a Prašivá (9. května 2015)


 

Copyright © 2007 KČT TJ VP Frýdek-Místek | Webmaster | Design by Radomir Michna