ZPĚT na novou AKTUÁLNÍ podobu našeho webu

(KČT TJ VP) Klub českých turistů TJ VP Frýdek-Místek

Kronika


Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou

(21. června 2015)


Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015) V úvodu nutno říct, že tento zájezd byl v réžii KST Svrčinovec. Turisté TJ VP z Frýdku-Místku se vydali na Slovensko pokochat se krásami Prosiecké a Kvačianské doliny. Jedná se o dvojici nádherných a velmi navštěvovaných dolin v masívu Choč-ských vrchů. Pro svou zachovalost a jedinečnost byly vyhlášeny v roce 1967 za státní přírodní rezervaci.
S kamarády ze Svrčinovce došlo k setkání v ústí Prosiecké doliny. Hlavní skupina se vydala na sedlo Svorad, pak přes Veľké Borové, Dolinu Borovianka, na Oblazy a Kvačianskou dolinou po cca 12 km a pěti hodinách dorazila do Kvačan. Jednalo se o středně náročnou trasu, kde některé úseky byly v nádherných tiesňavách zajištěny řetězy, resp. žebříky. Druhá, podstatně menší skupina si zvolila trasu od ústí Prosiecké doliny do Kvačan a pak Kvačianskou dolinou na Oblazy a zpět. Turisté se mohli kochat hezkými výhledy na skalnaté útvary, Prosiecký vodopád a starobylé mlýny v Oblazech. Nechyběla bohatá květena a stály za to i výhledy do okolí.


Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015) Z Kvačan se všech 90 turistů přesunulo do Rybárny Na Háku v Liptovskej Sielnici, kde si pochutnali na místní specialitě - gurmánsky upraveném pstruhu. Všichni se dobře bavili, k čemuž přispěla i skupina KČT TJ VP Mellody boys. Byla to opět velmi vydařená akce, která potvrdila neformální přátelství mezi turisty. Velký dík si zaslouží především předseda KST Svrčinovec - Stano Mrazík, celou akci výborně zajistil.Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015)   Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015) Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015)   Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015) Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015)   Zájezd Prosieckou a Kvačianskou dolinou (21. června 2015)


 

Copyright © 2007 KČT TJ VP Frýdek-Místek | Webmaster | Design by Radomir Michna